Stomatolog, dentysta – Pruszków – Risorius

Pruszków
ul. Ołówkowa 1e,
tel. 512 811 301

Zarejestruj się



Żyrardów
ul. Limanowskiego 30
tel. 512 810 402

Zarejestruj się

Implanty

Implantologia w stomatologii jest działem szczególnie ważnym dla pacjentów, którzy posiadają ubytki w uzębieniu. Jej dynamiczny rozwój przyniósł jedno z najskuteczniejszych rozwiązań protetycznych – implanty zębowe. Użycie implantów zębowych pozwala skutecznie zrekonstruować braki występujące w uzębieniu. Dowiedz się, na czym polega proces implantacji wykonywany w naszym gabinecie.

Zabieg wszczepienia implantu – krok po kroku

Implant stomatologiczny swoją budową przypomina niewielkich rozmiarów śrubę. Celem wszczepienia implantu jest stworzenie podłoża dla korony protetycznej – implant w tym przypadku pełni funkcję sztucznego korzenia, który po procesie osteointegracji staje się niemal tak odporny na zniszczenia jak jego naturalny odpowiednik.

Zabieg wszczepienia implantu, nazywany także implantacją, rozpoczyna się od dokładnych badań diagnostycznych. To właśnie wykonanie niezbędnych procedur (tomografii komputerowej, sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta) pozwala m.in. na zweryfikowanie, czy u Pacjenta istnieje możliwość bezpiecznego i skutecznego wszczepienia implantu stomatologicznego.

Następnym etapem jest przygotowanie planu leczenia implantologicznego. Uzyskane informacje pozwalają na dobranie sposobu implantacji, który w późniejszym czasie są konsultowane z pacjentem. W kwestii metody leczenia decydujący głos ma zawsze nasz Pacjent..

Pacjent, który zapoznał się z warunkami leczenia i podpisał niezbędną zgodę na wykonanie zabiegu, może poddać się wprowadzeniu implantu do jamy ustnej. Przed zabiegiem Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, dzięki któremu eliminuje się potencjalne dolegliwości bólowe.

Zabieg wszczepienia implantu zajmuje około trzydziestu minut. Rana po zabiegu zostaje zaszyta, a szwy ściągane są po 7-14 dniach od wykonania zabiegu. Za całkowity czas trwania leczenia – od wszczepienia implantu do umieszczenia na nim korony – w większości przypadków przyjmuje się okres ok. 6 miesięcy.

Warto pamiętać, że w zależności od tego, ile czasu minęło od utraty zęba, proces leczenia może być bardziej złożony. Należy wtedy wziąć pod uwagę wykorzystanie przeszczepu kości pod implanty. Krok ten bywa niezbędny w przypadku utraty dużej ilości tkanki kostnej w miejscu ubytku zęba.

Zalety implantów

Leczenie implantologiczne to spory koszt – zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym. Istnieje jednak szereg zalet, dzięki któremu dziesiątki Pacjentów decydują się na wszczepienie implantów w naszym gabinecie.

Implant zęba jest wszczepiany się na stałe. Oznacza to, że jeden implant może służyć Pacjentowi już do końca życia. To spore udogodnienie, którego nie jest w stanie zaoferować żadne inne rozwiązanie. Dzięki temu, dalsza odbudowa protetyczna staje się znacznie prostsza.

Uzyskany efekt, w połączeniu z odpowiednio dobraną w ramach pracy protetycznej koroną, jest zbliżony wyglądem do naturalnego zęba. Zabieg wszczepienia implantu oferuje najwyższy poziom estetyki ze wszystkich dostępnych możliwych metod rekonstrukcji uzębienia.

Zastosowanie implantów stomatologicznych to obecnie jeden z najbardziej skutecznych sposobów na rekonstrukcję uzębienia. Warto skontaktować się ze stomatologiem, który specjalizuje się w implantologii i dowiedzieć się więcej na ten temat.

Aby umożliwić podjęcie decyzji o wszczepieniu implantu szerszej grupie pacjentów w naszym gabinecie stomatologicznym wspieramy pacjentów możliwością finansowania ratalnego za pośrednictwem systemu MediRaty. 

Przeciwwskazania do założenia implantu

Leczenie implantologiczne nie jest dla każdego. Istnieją czynniki, które tymczasowo lub całkowicie wykluczają możliwość zastosowania implantów u danego pacjenta. Implantacji nie stosuje się u kobiet w ciąży – możliwość wszczepienia implantów warto skonsultować dopiero po porodzie.

Nadużywanie alkoholu, nałogowe palenie papierosów – to czynniki wykluczające tymczasowo, które pacjent może wyeliminować samodzielnie. Jeśli jednak pacjent nie wyrazi chęci współpracy na tym gruncie, stomatolog może podjąć decyzję o rezygnacji z tego sposobu leczenia.

Wszczepienie implantu nie jest również możliwe u osób, u których kości (w szczególności – kości szczęki) wciąż rozwijają się. Dotyczy to osób do mniej więcej osiemnastego roku życia. Stomatolog jest w stanie ocenić stopień rozwoju kości szczęki na podstawie obrazu z tomografu komputerowego.

umów się na wizytę

    Wypełnij i wyślij formularz, a my postaramy się odezwać do Ciebie w ciągu kilku najbliższych godzin!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuję politykę prywatności.

    Administratorem danych osobowych jest Risorius Stomatologia Renata Sznajder, Olówkowa 1A lok92, Przychodnia Ordynatorska, 05-800 Pruszków. Pani(a) dane zbierane są w celu przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę w naszej placówce. Podstawą przetwarzania danych jest Pani(a) zgoda. Dane przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji umówionej wizyty. Ma Pan(i) prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu do przetwarzania, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda jest dobrowolna i świadoma, jednakże niezbędna do przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę.

    Call Now Button
    Call Now ButtonUmów wizytę