Stomatolog, dentysta – Pruszków – Risorius

Pruszków
ul. Ołówkowa 1e,
tel. 512 811 301512 [zobacz]
Zarejestruj się

Żyrardów
ul. Limanowskiego 30
tel. 512 810 402512 [zobacz]
Zarejestruj się

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Chirurgia stomatologiczna to dział stomatologii, który stanowi ratunek dla wielu pacjentów. Zastosowanie rozwiązań z zakresu chirurgii stomatologicznej pozwoli przeprowadzić leczenie chorób obejmujących jamę ustną – także takich, które pozornie mogą wydawać się bardzo trudnymi, a wręcz niemożliwymi do wyleczenia. Chirurgia stomatologiczna to bez wątpienia coś, co może powodować strach, niemniej jednak – warto jest zdecydować się na rozwiązania z jej zakresu, by cieszyć się zdrowym, nienagannym uśmiechem.

Potencjalni pacjenci często są świadomi, że ich przypadek najprawdopodobniej będzie wymagać leczenia chirurgicznego. Uważamy, że w takiej sytuacji nie warto odwlekać konsultacji z chirurgiem stomatologiem, gdyż każdy dodatkowy dzień bez konsultacji pogarsza sytuację pacjenta. Oczekiwanie sprawia, że choroba postępuje i rozwija się, a to oznacza, że leczenie będzie bardziej inwazyjne i kosztowne. Jeśli widzisz w swojej jamie ustnej coś niepokojącego – jak najszybciej umów się na wizytę konsultacyjną!

Ekstrakcja ósemek

Ekstrakcja ósemek, nazywanych także zębami mądrości, zazwyczaj jest podejmowana w okresie dorosłości pacjenta – między 18 a 50 rokiem życia. Ich obecność w życiu każdego pacjenta jest źródłem wielu trosk i problemów, wynikających między innymi z ich umiejscowienia. Ząb ósmy jest ulokowany w takim miejscu szczęki, że trudno jest go dokładnie wyczyścić, co czyni go szczególnie narażonym na rozwój próchnicy. Dodatkowo, u niektórych pacjentów ząb ten rośnie nieprawidłowo – przyjmuje nieprawidłowy kąt wyrzynania, wyrzyna się częściowo, może także zabraknąć na niego miejsca, co powoduje ściskanie pozostałych zębów.

Ekstrakcja ósemek jest poprzedzona badaniem tomograficznym, celem określenia dokładnego planu ekstrakcji. Zabieg jest wykonywany po uprzednim zastosowaniu znieczulenia, aby zapewnić pacjentowi odpowiedni komfort podczas ekstrakcji. W przypadku, gdy konieczne jest usunięcie zęba zatrzymanego, stosujemy metodę dłutowania.

 

Usunięcie zęba zatrzymanego

Usunięcie zęba zatrzymanego to jeden z częściej przeprowadzanych zabiegów działu stomatologii, jakim jest chirurgia stomatologiczna. Zabieg ten wykonuje się celem usunięcia w pełni wykształconych zębów, które z różnych powodów nie uległy wyrżnięciu, tzn. pozostały w tkance kostnej żuchwy lub szczęki. Obecność takich zębów nie pozostaje obojętna dla pozostałego uzębienia – zatrzymany ząb może powodować dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych, a także stłoczenia pozostałych zębów, co prowadzi do rozwoju wad zgryzu.

Procedura usunięcia zęba zatrzymanego jest bardzo skomplikowana. Podobnie jak przy ekstrakcji ósemek, zabieg ten wykonuje się z wykorzystaniem znieczulenia. Pierwszym etapem usuwania zęba zatrzymanego jest nacięcie dziąsła, celem odsłonięcia okolicy, w której znajduje się ząb zatrzymany. Następnie, podejmuje się działania, mające na celu podzielić ząb na części. W niektórych przypadkach możliwe jest usunięcie zęba bez dłutowania go.

Sedacja wziewna w stomatologii

Celem zapewnienia pacjentowi wysokiego komfortu leczenia, w naszym gabinecie stosujemy różne formy znieczulenia. Jedną z nich jest sedacja wziewna. Sedacja wziewna w stomatologii odgrywa ważną rolę – zwłaszcza w stomatologii dziecięcej, gdzie dzieci niechętnie decydują się na przyjęcie znieczulenia w postaci zastrzyku. Sedacja jest ważna także dla tych pacjentów, którzy zmagają się z problemem dentofobii. Chirurgia stomatologiczna wykorzystuje sedację wziewną przed krótkimi, mało złożonymi zabiegami.

Podanie sedacji wziewnej polega na inhalacji mieszanki podtlenku azotu z tlenem, poprzez założenie pacjentowi maseczki twarzowej. Efekt pojawia się momentalnie, najpóźniej po 30 sekundach – pacjent staje się rozluźniony, a stany bolesne ulegają znacznemu osłabieniu. Jednocześnie, pacjent jest całkowicie świadomy tego, co się dzieje. Dodatkowym, pozytywnym skutkiem ubocznym sedacji wziewnej jest utrata poczucia czasu, dzięki czemu pacjentowi wydaje się, że zabieg trwał mniej czasu, niż miało to miejsce w rzeczywistości.

Cennik zabiegów

 • USUNIECIE SIECZNEGO ZĘBA (JEDYNKA, DWÓJKA) 150 zł
 • USUWANIE KŁA/PRZEDTRZONOWCA (CZWÓRKA, PIĄTKA) 200 zł
 • USUWANIE TRZONOWCA (SZÓSTKA, SIÓDEMKA) 250 zł
 • USUNIĘCIE Z DŁUTOWANIEM 250 - 350 zł
 • USUNIĘCIE ZĘBA ÓSEMKI GÓRNEJ 300 zł
 • USUNIĘCIE ZĘBA ÓSEMKI DOLNEJ 400 zł
 • USUNIĘCIE CHIRURGICZNE KORZENIA 250 zł
 • DŁUTOWANIE ZATRZYMANEGO ZĘBA ÓSEMKI 450 zł
 • DŁUTOWANIE ZATRZYMANEGO KŁA 400 zł
 • WYŁUSZCZENIE TORBIELI 200 - 500 zł
 • WYKONANIE BADANIA HISTOPATOLOGICZNEGO 150 zł
 • PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA (JĘZYKOWE, WARGOWE) 350 zł
 • ZAŁOŻENIE IMPLANTU 3000 zł
 • KORONA PORCELANOWE Z ŁĄCZNIKIEM Z METALU 3000 zł
 • KORONA PEŁNOCERAMICZNA Z ŁĄCZNIKIEM CYRKONOWYM 4500 zł

umów się na wizytę

Wypełnij i wyślij formularz, a my postaramy się odezwać do Ciebie w ciągu kilku najbliższych godzin!
Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.
Administratorem danych osobowych jest Risorius Stomatologia Renata Sznajder, Olówkowa 1A lok92, Przychodnia Ordynatorska, 05-800 Pruszków. Pani(a) dane zbierane są w celu przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę w naszej placówce. Podstawą przetwarzania danych jest Pani(a) zgoda. Dane przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji umówionej wizyty. Ma Pan(i) prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu do przetwarzania, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda jest dobrowolna i świadoma, jednakże niezbędna do przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę.
Umów wizytę