Stomatolog, dentysta – Pruszków – Risorius

Pruszków
ul. Ołówkowa 1e,
tel. 512 811 301

Zarejestruj sięŻyrardów
ul. Limanowskiego 30
tel. 512 810 402

Zarejestruj się

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii, skupiająca się na przeciwdziałaniu powstawania próchnicy oraz ewentualnym leczeniu tkanek zaatakowanych przez tę chorobę. W przypadku stomatologii zachowawczej kluczowe staje się nie tylko utrzymanie odpowiedniego stanu uzębienia, ale także zachowanie go w jamie ustnej przez maksymalnie długi czas. Nieleczona próchnica może doprowadzić do szeregu poważniejszych komplikacji, takich jak konieczność wykonania leczenia kanałowego (nazywanego także endodontycznym), które jest nieraz ostatnią deską ratunku przed wykonaniem ekstrakcji zęba.

Wypełnienia kompozytowe

Wypełnienie kompozytowe jest najpowszechniej stosowanym wypełnieniem zęba w stomatologii. Ma ono szereg zalet, które znajdują uznanie w oczach nie tylko samych stomatologów, ale także pacjentów. Przede wszystkim, pozwala ono na wypełnienie ubytków o różnej wielkości — zarówno tych drobnych, jak i takich o pokaźnej wielkości. Stosowany kompozyt jest także bardzo plastyczny, co sprawia, że praca stomatologa staje się znacznie prostsza.

Aby możliwe było jego wykorzystanie, konieczne jest właściwe oczyszczenie uszkodzonego przez próchnicę zęba z zakażonej tkanki. Następnym krokiem jest oddzielenie powstałego ubytku od reszty uzębienia i jego dokładne przygotowanie pod wypełnienie kompozytowe. Dzięki temu stomatolog zyskuje pewność, że będzie ono szczelne i będzie spełniać swoje zadanie, którym jest zabezpieczenie kanałów zęba przed infekcjami powodowanymi przez drobnoustroje.

Leczenie próchnicy

Próchnica powstaje poprzez wpływ bakterii obecnych w jamie ustnej, które podczas reakcji rozkładających cukry (dostarczane poprzez niewłaściwą dietę) tworzą szkodliwe kwasy, naruszające strukturę szkliwa, stopniowo je niszcząc. Sposób leczenia próchnicy zależny jest od tego, w jakim stopniu tej choroby znajduje się pacjent. Jeżeli jest to stadium początkowe, w którym próchnica przyjmuje postać jasnych plamek na powierzchni zębów, wystarczającym krokiem będzie remineralizacja szkliwa zęba. Jest to metoda całkowicie nieinwazyjna.

Gdy u pacjenta stwierdzi się zaawansowany stopień próchnicy, konieczne będzie ingerowanie w strukturę zęba przy pomocy wiertła, celem usunięcia zakażonej tkanki. Dzięki temu próchnica w jamie ustnej pacjenta nie rozwinie się w dalszym stopniu, eliminując ognisko choroby i ryzyko wykonywania leczenia kanałowego. Często znacznie łatwiejszym elementem zabezpieczania występowania próchnica jest właściwa profilaktyka przeciw powstawaniu zmian próchnicowych.

Gdy ząb zaatakowany jest próchnicą tak głęboko, że nie jest możliwe dalsze standardowe leczenie zachowawcze, konieczne jest leczenie kanałowe – endodontyczne. 

Pacjentów trudnych, obarczonych lękiem przed wizytą u dentysty (dentofobia) możemy leczyć z użyciem gazu rozweselającego, czyli tzw. sedacji wziewnej. To mieszanina tlenu i podtlenku azotu, która podawana jest z butli przewodami przez maskę nosową do nosa pacjenta. Poczucie spowolnienia i relaksu wzmocnione tłem muzycznym lub wizualnym powodują skuteczne odwrócenie uwagi od dolegliwości zabiegu stomatologicznego.

Cennik zabiegów

 • PRZEGLĄD 50 - 100 zł
 • KONSULTACJA SPECJALISTYCZNA 100 - 200 zł
 • ZNIECZULENIE 50 zł
 • CZYSZCZENIE ZĘBÓW 200 - 350 zł
 • ZDJĘCIE PUNKTOWE 50 - 60 zł
 • PANTOMOGRAM 100 zł
 • CEFALOMETRIA 100 zł
 • CEFALOMETRIA + PANTOMOGRAM 170 zł
 • SEDACJA GAZEM ROZWESELAJĄCYM (PLUS MASKA 40 ZŁ) 150 - 200 zł
 • DORMICUM (LEK Z NIEPAMIĘCIĄ WSTECZNĄ) 200 zł
 • LECZENIE PRÓCHNICY ZĘBÓW MLECZNYCH 220 - 250 zł
 • LECZENIE PRÓCHNICY ZĘBÓW STAŁYCH 320 - 350 zł
 • WYPEŁNIENIE MOD 320 zł

umów się na wizytę

  Wypełnij i wyślij formularz, a my postaramy się odezwać do Ciebie w ciągu kilku najbliższych godzin!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuję politykę prywatności.

  Administratorem danych osobowych jest Risorius Stomatologia Renata Sznajder, Olówkowa 1A lok92, Przychodnia Ordynatorska, 05-800 Pruszków. Pani(a) dane zbierane są w celu przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę w naszej placówce. Podstawą przetwarzania danych jest Pani(a) zgoda. Dane przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji umówionej wizyty. Ma Pan(i) prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu do przetwarzania, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda jest dobrowolna i świadoma, jednakże niezbędna do przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę.

  Call Now Button
  Call Now ButtonUmów wizytę