Stomatolog, dentysta – Pruszków – Risorius

Pruszków
ul. Ołówkowa 1e,
tel. 512 811 301

Zarejestruj sięŻyrardów
ul. Limanowskiego 30
tel. 512 810 402

Zarejestruj się

Pedodoncja – stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca jest działem stomatologii przeznaczonym dla najmłodszych naszych Pacjentów. Pedodonci, czyli dentyści posiadający doświadczenie w zakresie stomatologii dziecięcej, potrafią sprawić, że dziecko podejdzie z uśmiechem do pierwszej i  każdej kolejnej wizyty.

Dlaczego warto leczyć zęby mleczne?

Rodzice często twierdzą, że skoro zęby mleczne i tak wypadną, to nie ma potrzeby ich leczyć. Nieleczone zęby, mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie małego Pacjenta, a także na dopiero wyrzynające się zęby stałe.

Leczenie zębów mlecznych jest konieczne, aby uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości. Choroba próchnicowa jest bowiem chorobą zakaźną i zaraz za zaatakowanymi zębami mlecznymi, wyrastają uszkodzone już przez próchnicę zęby stałe. Dentysta dla dzieci, czyli pedodonta, jest w stanie sprawić, że każda wizyta będzie dla dziecka możliwie bezbolesna.

Stomatologia dziecięca – zabiegi dla najmłodszych

Stomatologia dziecięca zajmuje się głównie zabiegami profilaktycznymi oraz prostymi zabiegami chirurgicznymi, a także rozpoznawaniem wad zgryzu kwalifikujących do leczenia ortodontycznego.

Fluoryzacja

Fluoryzacja służy wzmocnieniu szkliwa zębów. W konsekwencji, zęby są bardziej odporne m.in. na rozwój próchnicy – najczęstszą zmorę dziecięcej jamy ustnej. Zabieg ten polega na nałożeniu na zęby żelu, pianki lub lakieru zawierającego w składzie fluor o określonym stężeniu. Fluoryzację zawsze łączymy z zabiegiem higienizacyjnym, aby miała ona trwały efekt i oczekiwaną skuteczność.

Leczenie próchnicy zębów mlecznych

Próchnica jest chorobą, z którą zmaga się ponad 80% polskich dzieci. Leczenie próchnicy nieodzownie kojarzy się z wierceniem – jest to konieczne w dalszych etapach rozwoju choroby. Dentysta dla dzieci będzie w stanie odszukać i usunąć zmiany próchnicowe, które są jeszcze na wczesnym etapie – bez konieczności użycia wiertła. Przypadki Pacjentów z zaawansowaną próchnicą lub tych obciążonych dentofobią lub nie wykazujących współpracy  – dentysta dziecięcy może leczyć z użyciem gazu rozweselającego tj. podtlenku azotu, czyli w sedacji wziewnej. Wczesną próchnicę można natomiast opracować za pomocą abrazji powietrznej. Wszystkie te techniki mamy dostępne w naszym gabinecie.      

Usuwanie zębów mlecznych

Pedodonci zajmują się również usuwaniem zębów mlecznych. Zęby mleczne z reguły wypadają same, jednak czasem konieczność ich usunięcia jest uzasadniona – zdarza się, że zęby mleczne całkowicie utrudniają wyrzynanie zębów stałych, są źródłem poważnych zakażeń, czy też łamią się na wskutek urazów – upadku lub uderzenia.

Lakowanie i lakierowanie

Lakierowanie i lakowanie to dwa różne zabiegi, jednak mające podobny cel. Lakowanie polega na dokładnym zabezpieczeniu szczelin i bruzd znajdujących się na zębach, a lakierowanie – na pokryciu wszystkich zębów lakierem, który w składzie zawiera fluor o wysokim stężeniu. Celem obydwu zabiegów jest m.in. ochrona zębów przed próchnicą.

Podcinanie wędzidełka języka

Jest to niezwykle szybki i krótki zabieg, który jest zwykle bagatelizowany przez pediatrów i neonatologów. Konsekwencją krótkiego wędzidełka jest upośledzona zdolność do ssania piersi, a co za tym idzie – brak sytości, niepokój, marudzenie. Na dalszym etapie istnieje wysokie prawdopodobieństwo nieprawidłowego rozwoju aparatu mowy. W naszym gabinecie, dzięki sprawdzonej metodzie elektro-koagulacji wykonujemy zabiegi u dzieci od kilkutygodniowych maluszków do kilkulatków.

Cennik zabiegów

 • KONSULTACJA PEDODONTYCZNA 150 zł
 • WIZYTA BEZ LECZENIA (DOT. DZIECI NIEWSPÓŁPRACUJĄCYCH) 100 zł
 • PIERWSZA WIZYTA - KONSULTACJA Z ADAPTACJĄ 200 zł
 • CZYSZCZENIE ZĘBÓW MLECZNYCH / STAŁYCH 150 – 300 zł
 • SEDACJA GAZEM ROZWESELAJĄCYM (PLUS MASKA 40 ZŁ) 150 – 200 zł
 • DORMICUM (LEK Z NIEPAMIĘCIĄ WSTECZNĄ) 200 zł
 • ZNIECZULENIE 50 zł
 • LECZENIE PRÓCHNICY ZĘBÓW MLECZNYCH 220 - 250 zł
 • LECZENIE PRÓCHNICY ZĘBÓW STAŁYCH 300 - 350 zł
 • DEWITALIZACJA ZĘBA MLECZNEGO 200 zł
 • LAKOWANIE 200 - 250 zł
 • LECZENIE KANAŁOWE ZĘBA MLECZNEGO 100 zł
 • USUNIĘCIE ZĘBA MLECZNEGO 150 - 200 zł
 • CHIRURGICZNE USUNIĘCIE ZĘBA MLECZNEGO 250 zł
 • WIZYTA KONTROLNA PO URAZIE 150 zł

umów się na wizytę

  Wypełnij i wyślij formularz, a my postaramy się odezwać do Ciebie w ciągu kilku najbliższych godzin!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuję politykę prywatności.

  Administratorem danych osobowych jest Risorius Stomatologia Renata Sznajder, Olówkowa 1A lok92, Przychodnia Ordynatorska, 05-800 Pruszków. Pani(a) dane zbierane są w celu przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę w naszej placówce. Podstawą przetwarzania danych jest Pani(a) zgoda. Dane przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji umówionej wizyty. Ma Pan(i) prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu do przetwarzania, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda jest dobrowolna i świadoma, jednakże niezbędna do przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę.

  Call Now Button
  Call Now ButtonUmów wizytę