Stomatolog, dentysta – Pruszków – Risorius

Pruszków
ul. Ołówkowa 1e,
tel. 512 811 301

Zarejestruj sięŻyrardów
ul. Limanowskiego 30
tel. 512 810 402

Zarejestruj się

Wybielanie zębów

Piękny, jasny i zdrowy uśmiech nie jest już przywilejem wyłącznie dla najbogatszych z pacjentów. Postęp w dziedzinie stomatologii estetycznej sprawił, że zabiegi są wygodne i bezpieczne, lecz przede wszystkim – łatwo dostępne i niedrogie. Dowiedz się, jakie sposoby wybielania zębów są najczęściej wybierane przez pacjentów naszego Gabinetu.

Wybielanie zębów w gabinecie

Zabieg wybielania zębów w gabinecie odbywa się pod okiem naszego wyspecjalizowanego personelu – higienistki lub stomatologa. Dzięki temu pacjent otrzymuje gwarancję, że czuwa nad nim specjalista z doświadczeniem. Do gabinetowego wybielania zębów używa się m.in. żelu zawierającego stężony nadtlenek wodoru, który jest substancją aktywną. W przypadku niektórych preparatów, wariantowo działanie substancji aktywnej jest akcelerowane za pomocą lampy, emitującej fioletowe światło. 

Proces gabinetowego wybielania zębów daje efekt w niezwykle krótkim czasie – pacjent uzyskuje widoczny rezultat już po pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym. Sam proces wybielania jest równie szybki – pacjent potrzebuje zaledwie godziny, aby opuścić gabinet z uśmiechem bielszym o minimum kilka odcieni. Preparaty służące do profesjonalnego wybielania zębów dostępne są jedynie w gabinetach stomatologicznych.

Z reguły wymagane są dwie wizyty u stomatologa. W ramach pierwszej wizyty realizowana jest procedura samego wybielania, natomiast podczas drugiej wizyty po kilku dniach stosowane są preparaty zabezpieczające i znoszące ewentualną nadwrażliwość.1

Wybielanie zębów w domu (wybielanie nakładkowe)

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Pacjentów, w ofercie znajduje się również procedura umożliwiająca wybielanie zębów w domu. Realizacja tego sposobu wybielania może odbywać się z udziałem stomatologa. W przypadku wybielania nakładkowego, w rolą stomatologa jest usunięcie kamienia nazębnego, pobranie wycisku łuku zębowego, a także przygotowanie i dopasowanie nakładek pasujących dokładnie do kształtu zębów pacjenta.

W naszym gabinecie stosujemy produkty lidera preparatów do wybielania – firmy Opalescence. Dla przykładu, produkt Opalescence PF wymaga nakładek wykonanych indywidualnie w gabinecie, natomiast Opalescence Go posiada w zestawie uniwersalne nakładki.

Wybielanie nakładkowe rekomendowane jest jako zabieg podtrzymujący, stanowiący kontynuację zabiegu wykonanego preparatami stosowanymi w gabinecie stomatologicznym.

W przypadku wykonywania indywidualnych nakładek konieczne są dwie wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podczas pierwszej pobrane są wyciski dla technika dentystycznego. Podczas drugiej wizyty następuje dopasowanie nakładek oraz przekazanie ich pacjentowi wraz z preparatem, a także wytycznych wytycznych dotyczących przebiegu kuracji. Samo wybielanie nakładkowe wykonywane jest przez pacjenta w domu.

Higiena i podtrzymanie efektów wybielania zębów

Producenci preparatów do wybielania mają także ofertę past do okresowego stosowania, które mają właściwości wybielające, a ich użycie podtrzymuje efekt wcześniejszego zabiegu wybielania. Przykładem jest pasta do zębów Opalescence Whitening.    

Wybielanie zębów martwych

Martwy ząb często wizualnie odbiega od reszty uzębienia. Z racji jego stanu, jego barwa może ulec zmianie. Ten defekt wizualny, w zależności od umiejscowienia martwego zęba, może być powodem skrępowania, czy braku komfortu przy uśmiechaniu się. W takim przypadku warto dowiedzieć się, czy wybielanie zębów martwych jest możliwe.

Stomatolodzy posiadają także doświadczenie z zakresu stomatologii estetycznej i wiedzą, na czym polega wybielanie zębów martwych. Zabieg wybielania zęba martwego potrzebny jest pacjentom, którzy uprzednio podjęli leczenie kanałowe.

Tradycyjne wybielanie zębów – z użyciem pasków czy żeli – w przypadku zębów martwych okazuje się być niewystarczająco skuteczne. Nie wynika to z nieskuteczności samego nadtlenku wodoru, a raczej sposobu jego aplikowania. Z racji tego, że przebarwienie tworzy się we wnętrzu zęba, to tam należy wprowadzić substancję wybielającą.

Aby tego dokonać, stomatolog musi dostać się do wnętrza korony zęba. Następnie, w jej wnętrzu zostaje umieszczony specjalny preparat. Miejsce, w którym znajduje się zaaplikowany środek, zostaje zabezpieczone na okres do 3 dni. Pacjent może powtarzać wybielanie zębów martwych do momentu, aż uzyskany efekt będzie satysfakcjonujący.

Wskazania do wybielania zębów

Aby uzyskać wskazania do wykonania zabiegu wybielania zębów, należy zrozumieć, jakie korzyści wynikają z jego przeprowadzenia.

Wybielanie zębów przywraca zębom ich naturalny, jasny odcień, utracony w wyniku spożywania barwiących produktów (na przykład kawy lub soków), palenia papierosów. Zastosowanie wybielania pozwala także na usunięcie nieestetycznych przebarwień. Warto jednak upewnić się, czy są one możliwe do usunięcia z zastosowaniem konkretnej metody wybielania; zęby z przebarwieniami po tetracyklinie wybiela się trudniej, niż zęby z przebarwieniami po kawie.

Korzyści można też szukać w aspektach psychologicznych. Dobrze jest uśmiechać się, śmiać się wiedząc, że jest się posiadaczem pięknego i nienagannie prezentującego się uzębienia. Nieestetycznie wyglądające zęby postarzają nas, natomiast wybielanie znacząco odejmuje nam lat. Zwiększa się nasza pewność siebie, co przekłada się pozytywnie na inne aspekty życia.

Dieta po zabiegu wybielania

Wybielanie zębów znacząco odwadnia zęby. Z tego powodu, przez pierwsze kilkanaście dni po zabiegu są one niczym gąbka. Stąd też dla utrzymania pożądanych efektów, należy zadbać o to, aby przez co najmniej 10 dni po zabiegu w naszej diecie nie znajdowały się produkty silnie barwiące. Dotyczy to na przykład kawy, herbaty czy buraków.

Zamiast tego, nasza dieta w tym czasie powinna skupić się na nabiale – serów białych, twarogu, jogurtów naturalnych; ryżu, kaszy jęczmiennej i nie tylko. Wybielanie zębów wymaga tymczasowej zmiany nawyków żywieniowych, dlatego przed podjęciem zabiegu warto zorientować się, czy biała dieta przez 10-14 dni nie będzie stanowić dla nas wyzwania.

Cennik zabiegów

 • TOOTH MOUSE 65 zł
 • ABRAZJA CHEMICZNA 400 zł
 • WYBIELANIE ZĘBÓW Z LAMPĄ 1500 zł
 • NAKŁADKI DO WYBIELANIE /1szt 250 zł + KOSZT MATERIAŁY WYBIELAJĄCEGO
 • WYBIELANIE MARTWEGO ZĘBA 200 zł /1 wizyta

umów się na wizytę

  Wypełnij i wyślij formularz, a my postaramy się odezwać do Ciebie w ciągu kilku najbliższych godzin!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuję politykę prywatności.

  Administratorem danych osobowych jest Risorius Stomatologia Renata Sznajder, Olówkowa 1A lok92, Przychodnia Ordynatorska, 05-800 Pruszków. Pani(a) dane zbierane są w celu przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę w naszej placówce. Podstawą przetwarzania danych jest Pani(a) zgoda. Dane przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji umówionej wizyty. Ma Pan(i) prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu do przetwarzania, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda jest dobrowolna i świadoma, jednakże niezbędna do przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę.

  Call Now Button
  Call Now ButtonUmów wizytę