Stomatolog, dentysta – Pruszków – Risorius

Pruszków
ul. Ołówkowa 1e,
tel. 512 811 301
Zarejestruj się

Żyrardów
ul. Limanowskiego 30
tel. 512 810 402
Zarejestruj się

Endodoncja, leczenie kanałowe

Leczenie uzębienia bywa często koniecznym krokiem . Pacjenci często odczuwają nieuzasadniony lęk przed leczeniem kanałowym. Dowiedz się, czym jest leczenie kanałowe i dlaczego warto wykonać ten zabieg z użyciem mikroskopu.

Wskazania do leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe jest zabiegiem z zakresu endodoncji – działu stomatologii, który zajmuje się m.in. chorobami miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich narzędzi umożliwiających dokładne oczyszczanie kanałów z zębowych. W nowoczesnej endodoncji do kontroli precyzji leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne oraz endometry – służące pomiarowi długości kanału zębowego.

Jedną z sytuacji, w których endodoncja może okazać się zbawienna, jest nieodwracalna infekcja miazgi przez zaawansowaną próchnicę. Często w takich sytuacjach mamy do czynienia z silnym bólem, i nieprzyjemnym zapachem wywołanym silnym, zgorzelinowym stanem zapalnym.

Obnażenie miazgi z powodu uszkodzenia urazowego zęba to następny powód, przez który leczenie kanałowe może okazać się konieczne. Dotyczy to złamania korzeni, pęknięć i złamań korony zębowej, uszkodzonych na skutek urazów w życiu codziennym – upadków, uderzeń lub w trakcie gryzienia.

Leczenie kanałowe znajduje swoje zastosowanie w znacznie większej ilości przypadków. Każdą zauważoną nieprawidłowość należy skonsultować ze stomatologiem, który określi drogę leczenia.

Zalety stosowania mikroskopu w endodoncji

Leczenie kanałowe wykazuje dużą skuteczność. Mimo wszystko, niedokładne wykonanie zabiegu zwiększa prawdopodobieństwo powstania, powikłań –  stanów zapalnych, ropni przez co konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu powtórnego leczenia kanałowego, tzw. reendo, lub w skrajnych przypadkach resekcji zęba. Taka sytuacja ma najczęściej miejsce w przypadku zębów leczonych wiele lat temu, i w niedokładny sposób, zwłaszcza w latach gdy urządzenia takie jak mikroskop czy endometr nie były stosowane w codziennym leczeniu. Istnieje jednak metoda, która wnosi komfort i jakość pracy stomatologa na wyższy poziom.

Większy spokój – zarówno stomatologowi, jak i pacjentowi – zapewni wykonanie leczenia kanałowego pod mikroskopem. Mikroskop operacyjny jest w stanie powiększyć obraz nawet do 25 razy, dzięki czemu stomatolog jest w stanie precyzyjnie i dokładnie odnaleźć kanały zęba – często słabo widoczne lub silnie zakrzywione. Dzięki temu, stomatolog może w trakcie jednej wizyty oczyścić większą ilość kanałów korzeniowych, jednocześnie zmniejszając szanse na reinfekcję.

Przeciwwskazania do leczenia endodontycznego

Lista czynników wykluczających pacjenta z zabiegu leczenia endodontycznego jest krótka.

Uczulenie pacjenta na środek znieczulający może być powodem, dla którego konieczna będzie rezygnacja z tego sposobu leczenia.

Nie każdy ząb podlega leczeniu kanałowemu. Zdarza się, że uszkodzenia zęba są na tyle rozległe, że przeprowadzenie leczenia najprawdopodobniej przyniesie znikome lub zerowe efekty. Aby ocenić sens podjęcia leczenia kanałowego, lekarz dentysta musi zapoznać się ze zdjęciem rentgenowskim zęba, na podstawie którego określi drogę leczenia.

Warto też wspomnieć o tym, czy ciąża stanowi przeciwwskazanie do leczenia endodontycznego. Szczęśliwie – nie, natomiast zaleca się, aby nie wykonywać jej w pierwszym trymestrze. Ostateczną decyzję o podjęciu leczenia endodontycznego w ciąży podejmie lekarz.

Czy leczenie kanałowe boli?

Pacjenci rezygnują z leczenia kanałowego ze strachu przed bólem, jednocześnie zabierając sobie szansę na zachowanie naturalnego zęba. Prawdą jest, że leczenie kanałowe bez znieczulenia bywało bolesne, jednak dziś zdecydowana większość pacjentów może skorzystać z zastosowania znieczulenia miejscowego. Pozwala ono pacjentowi na komfortowe przebycie drogi leczenia kanałowego.

Cennik zabiegów

  • UMARTWIENIE ZĘBA 150 zł
  • WYBIELENIE MARTWEGO ZĘBA (1 WIZYTA) 200 zł
  • LECZENIE KANAŁOWE
  • Leczenie endodontyczne pierwotne na jednej wizycie pod mikroskopem (w cenie leczenia nie jest zawarte umartwienie i odbudowa zęba)
  • ZĄB 1 KANAŁOWY 700 zł
  • ZĄB 2 KANAŁOWY 900 zł
  • ZĄB 3 KANAŁOWY 1100 zł
  • ZĄB 4 KANAŁOWY 1300 zł
  • Leczenie na dwóch wizytach bądź ponowne leczenie kanałowe (re-endo) pod mikroskopem
  • ZĄB 1 KANAŁOWY 900 - 1000 zł
  • ZĄB 2 KANAŁOWY 1100 - 1200 zł
  • ZĄB 3 KANAŁOWY 1300 - 1400 zł
  • ZĄB 4 KANAŁOWY 1600 zł
  • DODATKOWY KANAŁ 200 zł
  • ODBUDOWA PRZED LECZENIEM 120 zł
  • ODBUDOWA PO LECZENIU 300 zł
  • CAŁOŚCIOWE LECZENIE KANAŁOWE:
  • LECZENIE KANAŁOWE ZĘBÓW SIECZNYCH I KŁA - 1 KANAŁ 1000 - 1400 zł
  • LECZENIE KANAŁOWE PRZEDTRZONOWCÓW - 2 KANAŁY 1200 - 1550 zł
  • LECZENIE KANAŁOWE TRZONOWCA - 3-4 KANAŁY 1600 - 2100 zł

Cena obejmuje leczenie standardowe: znieczulenie, umartwienie, leczenie kanałowe, odbudowę kompozytową po leczeniu kanałowym.

Cena nie obejmuje procedur, które czasem są wykonywane: dodatkowej odbudowy ścianki przed leczeniem w przypadku bardzo zniszczonej korony, zamykania perforacji, usuwania złamanych narzędzi.

Podane kwoty całkowite mogą się różnić od indywidualnego przypadku i zastosowanego zakresu procedur.

umów się na wizytę

    Wypełnij i wyślij formularz, a my postaramy się odezwać do Ciebie w ciągu kilku najbliższych godzin!

    Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.

    Administratorem danych osobowych jest Risorius Stomatologia Renata Sznajder, Olówkowa 1A lok92, Przychodnia Ordynatorska, 05-800 Pruszków. Pani(a) dane zbierane są w celu przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę w naszej placówce. Podstawą przetwarzania danych jest Pani(a) zgoda. Dane przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji umówionej wizyty. Ma Pan(i) prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu do przetwarzania, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda jest dobrowolna i świadoma, jednakże niezbędna do przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę.

    Call Now Button
    Call Now ButtonUmów wizytę