Profilaktyka domowa:

Zanim znajdziemy się w gabinecie jest cały szereg spraw, które warto dopilnowywać w domu, codziennie, aby konieczne wizyty odbywały się możliwie rzadko i możliwie małym kosztem (zarówno emocjonalnym jak i finansowym). Pamiętajcie o:

  • Czyszczeniu dziąseł i okolic w okresie niemowlęcym za pomocą wacików (małych kompresów) i soli fizjologicznej. Zapewniam, że jeśli powąchacie taki kompres po dwu trzy dniowej przerwie zrozumiecie, że w malutkiej buźce też kipi.
  • Czyszczeniu minimum 2x dziennie UWAGA !! PO posiłkach, tzn. PO śniadaniu i PO kolacji – potem na noc już tylko woda.   Czyszczenie ma trwać min. 2 minuty J. Niecierpliwi mogą skorzystać z dobrodziejstw techniki takich jak małe programiki do smartfonów np.:

http://www.oralb.com/stages/disney-timer-app

https://itunes.apple.com/us/app/toothbrush-timer/id307084494?mt=8

  • Myjcie zęby po dzieciach. Zaczynają same, adoptują się do obowiązku, na początku głównie gryzą szczoteczkę, ale żeby wszystko miało sens opiekunowie MUSZĄ (!) po dzieciach poprawiać.
  • Dobra MIĘKKA szczoteczka. Z czystym sumieniem i bez prowizji polecamy szczoteczki Curakid, Curaprox Smart, Curaprox dostępne np. tu: http://www.shop-dent.pl/ lub w gabinetach.
  • Nicio-wykałaczki pozwalają na doczyszczenie szczególnie wrażliwych na ogniskowanie się próchnicy powierzchniach stycznych zębów. Zwróćcie uwagę na powierzchnie pomiędzy zębami 4 i 5 w uzębieniu mleczym;
  • Pasta do zębów. Tu rynek jest bogaty. Jeśli chcecie zrobić ząbkom prezent to na pewno polecamy produkty z rodziny Tooth Mousse i R.O.C.S.  a dla dorosłych pastę Ajonę i płym Octanidol;
  • BŁAGAM unikaniu oblizywania smoczka przed włożeniem go do buzi dziecka.

Szanowni Państwo,

Witamy serdecznie na stronie naszych Gabinetów Stomatologicznych!

Siedzibą naszych gabinetów są Żyrardów i Pruszków. Dbanie o piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko dbanie o swoją wizytówkę, ale także dbanie o pewność, że nie zaskoczy nas niespodziewany ból czy długotrwałe leczenie. Dlatego warto regularnie odwiedzać nasze gabinety i pamiętać, że nowoczesny dentysta stara się wykonywać zabiegi całkowicie bez bólu. W naszych gabinetach oferujemy pełen zakres świadczeń ogólnostomatologicznych (stomatologia dorosłych), w tym także endodoncji oraz protetyki. Staramy się, aby zabiegi przebiegały z użyciem znieczulenia w miłej i bezbolesnej atmosferze. Pacjentom trudnym i obarczonym dentofobią oferujemy gaz rozweselający (sedacja wziewna), która uznawana jest za najbezpieczniejszą formę uspokojenia i znieczulenia pacjenta w stomatologii. W naszych gabinetach szczególnie mile widziani są najmłodsi pacjenci. Stomatologia dziecięca (pedodoncja) jest kolejną dziedziną leczenia, która jest dostępna w naszej ofercie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Państwa pociechy mogą czuć strach przed pierwszą wizytą, dlatego oferujemy bezpieczne i skuteczne leczenie zębów oraz doświadczony zespół, który podchodzi z troską do swoich pacjentów. W przypadku leczenia dzieci świetnie sprawdza się sedacja wziewna. Tym samym dentysta dla dzieci nie będzie się kojarzyć z bólem, a najmłodsi chętniej będą dbać o zęby i codzienną higienę jamy ustnej. W ramach naszych specjalizacji oferujemy także leczenie wad zgryzu, w naszym zakresie znajduje się zarówno ortodoncja dziecięca jak i ortodoncja dorosłych. Powinniśmy pamiętać, że leczenie wad zgryzu powinno się rozpocząć jak najszybciej – to gwarantuje szybkie uzyskanie pożądanych efektów. Lekarz konsultujący przedstawi Państwu indywidulany plan leczenia dobierając właściwe rozwiązanie dobierając odpowiedni aparat ruchomy lub aparat stały. Leczenie nawet u dojrzałych osób także jest możliwe i kończy się sukcesami i pięknym uśmiechem – wystarczy tylko umówić się na wizytę! Nasz stomatolog przygotuje plan leczenia, który będzie obejmować ochronę zębów, wypełnienie ubytków oraz wybór odpowiedniego aparatu pod Państwa potrzeby. Leczenie w naszych gabinetach zawsze przebiega w miłej atmosferze – zachęcamy i zapraszam do pierwszej wizyty!

Lek. Dentysta Renata Sznajder