PROFILAKTYK PROFESJONALNA – CZYLI WIZYTA W GABINECIE:

W zakładkach dotyczących Diety (link) oraz Profilaktyki domowej (link) dowiedzieliście się o tym co robić czego nie robić, żeby możliwie dobrze znieść wizytę u nas stomatologów. Że do wizyty dojdzie to zapewne nikt złudzeń nie ma J. A zatem, pamiętajcie o:

  • PIERWSZEJ WIZYCIE ADAPTACYJNEJ około 2 roku życia. To trochę zabawy, ogólny rzut oka na to co dzieje się w malej buzi i pogadanka dla opiekunów;
  • WIZYTY KONTROLNE CO 3 MIESIĄCE. Pamiętajcie, że wizyty profilaktyczne są refundowane przez NFZ.
  • LECZENIU ZĘBÓW MLECZNYCH. Zęby mleczne i stałę współistnieją w jamie ustnej przez około 5 lat. To czas, który sprzyja, żeby zęby stałe popsuły się od mlecznych sąsiadów.  Zatem wbrew całkowicie niesłusznemu stereotypowi próchnica w zębach melcznych nie znika wraz z wypadaniem zębów mlecznych.
  • MYJCIE ZĘBY I POPRAWIAJCIE MYCIE PO ZĘBACH.

O tym jak i czym staramy się leczyć by najmniej bolało, gdy od kontroli przechodzimy do terapii dowiecie się z zakładki Leczenie bez bólu.

Szanowni Państwo,

Witamy serdecznie na stronie naszych Gabinetów Stomatologicznych!

Siedzibą naszych gabinetów są Żyrardów i Pruszków. Dbanie o piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko dbanie o swoją wizytówkę, ale także dbanie o pewność, że nie zaskoczy nas niespodziewany ból czy długotrwałe leczenie. Dlatego warto regularnie odwiedzać nasze gabinety i pamiętać, że nowoczesny dentysta stara się wykonywać zabiegi całkowicie bez bólu. W naszych gabinetach oferujemy pełen zakres świadczeń ogólnostomatologicznych (stomatologia dorosłych), w tym także endodoncji oraz protetyki. Staramy się, aby zabiegi przebiegały z użyciem znieczulenia w miłej i bezbolesnej atmosferze. Pacjentom trudnym i obarczonym dentofobią oferujemy gaz rozweselający (sedacja wziewna), która uznawana jest za najbezpieczniejszą formę uspokojenia i znieczulenia pacjenta w stomatologii. W naszych gabinetach szczególnie mile widziani są najmłodsi pacjenci. Stomatologia dziecięca (pedodoncja) jest kolejną dziedziną leczenia, która jest dostępna w naszej ofercie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Państwa pociechy mogą czuć strach przed pierwszą wizytą, dlatego oferujemy bezpieczne i skuteczne leczenie zębów oraz doświadczony zespół, który podchodzi z troską do swoich pacjentów. W przypadku leczenia dzieci świetnie sprawdza się sedacja wziewna. Tym samym dentysta dla dzieci nie będzie się kojarzyć z bólem, a najmłodsi chętniej będą dbać o zęby i codzienną higienę jamy ustnej. W ramach naszych specjalizacji oferujemy także leczenie wad zgryzu, w naszym zakresie znajduje się zarówno ortodoncja dziecięca jak i ortodoncja dorosłych. Powinniśmy pamiętać, że leczenie wad zgryzu powinno się rozpocząć jak najszybciej – to gwarantuje szybkie uzyskanie pożądanych efektów. Lekarz konsultujący przedstawi Państwu indywidulany plan leczenia dobierając właściwe rozwiązanie dobierając odpowiedni aparat ruchomy lub aparat stały. Leczenie nawet u dojrzałych osób także jest możliwe i kończy się sukcesami i pięknym uśmiechem – wystarczy tylko umówić się na wizytę! Nasz stomatolog przygotuje plan leczenia, który będzie obejmować ochronę zębów, wypełnienie ubytków oraz wybór odpowiedniego aparatu pod Państwa potrzeby. Leczenie w naszych gabinetach zawsze przebiega w miłej atmosferze – zachęcamy i zapraszam do pierwszej wizyty!

Lek. Dentysta Renata Sznajder