Dieta:

W związku z naszymi działaniami obserwujemy postępujący problem otyłości wśród najmłodszych. Tu już nie chodzi tylko o dietę, czy zasady których stosowanie: zapobiegnie lub spowolni procesy próchnicowe, którymi dotknięte jest w różnych grupach wiekowych od 75%-95% dzieci (link blog), ale o dietę która zapobiegnie powikłaniom ogólnoustrojowym takim jak choroby układu krążenia czy cukrzyca. O szerokim znaczeniu ruchu, którego zaczyna brakować na pewno przeczytacie w innych miejscach lub u nas na blogu. Tymczasem o tym co niszczy zęby, czego nie jeść i nie pić. Pamiętajcie o:

  • Ograniczaniu spożycia słodyczy, w szczególności takich jak lizaki, landrynki i inne, które wydłużają ekspozycję jamy ustnej na cukier i działanie bakterii próchnicowych przerabiających go na kwas. Przy mieszance lizaki i chrupki, organizm nie ma możliwości poprzez wydzielanie śliny na nadążanie ze sprzątaniem buzi i przywracaniem neutralnego pH, o czym więcej na naszym blogu (link);
  • Eliminacji spożycia produktów lepkich krówki, chrupki;
  • Pijcie wodą (!!!), w szczególności między posiłkami i w nocy. Za wodę nie uznajemy napojów aromatyzowanych wodnopodobnych;
  • Ksylitol- to cukier, który działa przewicpróchncowo;

SŁODKA SOBOTA – to koncentrowanie spożycia słodyczy np. do jednego dnia w tygodniu, co dość dobrze robią pragmatyczni Skandynawowie. (O czym w zakładce profilaktyka domowa)

Szanowni Państwo,

Witamy serdecznie na stronie naszych Gabinetów Stomatologicznych!

Siedzibą naszych gabinetów są Żyrardów i Pruszków. Dbanie o piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko dbanie o swoją wizytówkę, ale także dbanie o pewność, że nie zaskoczy nas niespodziewany ból czy długotrwałe leczenie. Dlatego warto regularnie odwiedzać nasze gabinety i pamiętać, że nowoczesny dentysta stara się wykonywać zabiegi całkowicie bez bólu. W naszych gabinetach oferujemy pełen zakres świadczeń ogólnostomatologicznych (stomatologia dorosłych), w tym także endodoncji oraz protetyki. Staramy się, aby zabiegi przebiegały z użyciem znieczulenia w miłej i bezbolesnej atmosferze. Pacjentom trudnym i obarczonym dentofobią oferujemy gaz rozweselający (sedacja wziewna), która uznawana jest za najbezpieczniejszą formę uspokojenia i znieczulenia pacjenta w stomatologii. W naszych gabinetach szczególnie mile widziani są najmłodsi pacjenci. Stomatologia dziecięca (pedodoncja) jest kolejną dziedziną leczenia, która jest dostępna w naszej ofercie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Państwa pociechy mogą czuć strach przed pierwszą wizytą, dlatego oferujemy bezpieczne i skuteczne leczenie zębów oraz doświadczony zespół, który podchodzi z troską do swoich pacjentów. W przypadku leczenia dzieci świetnie sprawdza się sedacja wziewna. Tym samym dentysta dla dzieci nie będzie się kojarzyć z bólem, a najmłodsi chętniej będą dbać o zęby i codzienną higienę jamy ustnej. W ramach naszych specjalizacji oferujemy także leczenie wad zgryzu, w naszym zakresie znajduje się zarówno ortodoncja dziecięca jak i ortodoncja dorosłych. Powinniśmy pamiętać, że leczenie wad zgryzu powinno się rozpocząć jak najszybciej – to gwarantuje szybkie uzyskanie pożądanych efektów. Lekarz konsultujący przedstawi Państwu indywidulany plan leczenia dobierając właściwe rozwiązanie dobierając odpowiedni aparat ruchomy lub aparat stały. Leczenie nawet u dojrzałych osób także jest możliwe i kończy się sukcesami i pięknym uśmiechem – wystarczy tylko umówić się na wizytę! Nasz stomatolog przygotuje plan leczenia, który będzie obejmować ochronę zębów, wypełnienie ubytków oraz wybór odpowiedniego aparatu pod Państwa potrzeby. Leczenie w naszych gabinetach zawsze przebiega w miłej atmosferze – zachęcamy i zapraszam do pierwszej wizyty!

Lek. Dentysta Renata Sznajder