Profilaktyka domowa:

Zanim znajdziemy się w gabinecie jest cały szereg spraw, które warto dopilnowywać w domu, codziennie, aby konieczne wizyty odbywały się możliwie rzadko i możliwie małym kosztem (zarówno emocjonalnym jak i finansowym). Pamiętajcie o:

  • Czyszczeniu dziąseł i okolic w okresie niemowlęcym za pomocą wacików (małych kompresów) i soli fizjologicznej. Zapewniam, że jeśli powąchacie taki kompres po dwu trzy dniowej przerwie zrozumiecie, że w malutkiej buźce też kipi.
  • Czyszczeniu minimum 2x dziennie UWAGA !! PO posiłkach, tzn. PO śniadaniu i PO kolacji – potem na noc już tylko woda.   Czyszczenie ma trwać min. 2 minuty J. Niecierpliwi mogą skorzystać z dobrodziejstw techniki takich jak małe programiki do smartfonów np.:http://www.oralb.com/stages/disney-timer-app lub https://itunes.apple.com/us/app/toothbrush-timer/id307084494?mt=8 lub mnóstwo innych – niektóre nawet przypominają o kolejnych wizytach
  • Poprawianiu po dzieciach. Zaczynają same, adoptują się do obowiązku, na początku głównie gryzą szczoteczkę, ale żeby wszystko miało sens opiekunowie MUSZĄ (!) po dzieciach poprawiać. Szczególnie zwracajcie uwagę na zęby przednie górne od strony podniebienia i zęby tylne górne (standardowym i niemiłym zaskoczeniem jest że górne szóstki najczęściej nadszarpnięte przez próchnicę są zębami stałymi (!!);
  • Dobrej MIĘKKIEJ szczoteczce. Z czystym sumieniem i bez prowizji polecamy szczoteczki Curakid, Curaprox, Smart dostępne np. tu: http://www.shop-dent.pl/ lub w gabinetach.
  • Mniej popularnych, ale skutecznych nicio-wykałaczkach pozwalających na doczyszczenie szczególnie wrażliwych na ogniskowanie się próchnicy powierzchniach stycznych zębów. Zwróćcie uwagę na powierzchnie pomiędzy zębami 4 i 5;
  • Paście do zębów. Tu rynek jest bogaty. Jeśli chcecie zrobić ząbkom prezent to na pewno polecamy produkty z rodziny Tooth Mousse i R.O.C.S. W : http://www.shop-dent.pl/ znajdziecie bogatą ofertę zarówno past z fluorem jak i bez.
  • Unikaniu całowania w usta, przede wszystkim BŁAGAM unikaniu oblizywania smoczka przed włożeniem go do buzi dziecka. Próchnica jest chorobą zakaźną a jej bakterie doskonale przenoszą się tą drogą.

Szanowni Państwo,

Witamy serdecznie na stronie naszych Gabinetów Stomatologicznych!

Siedzibą naszych gabinetów są Żyrardów, Pruszków i urokliwe Radziejowice. Dbanie o piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko dbanie o swoją wizytówkę, ale także dbanie o pewność, że nie zaskoczy nas niespodziewany ból czy długotrwałe leczenie. Dlatego warto regularnie odwiedzać nasze gabinety i pamiętać, że nowoczesny dentysta stara się wykonywać zabiegi całkowicie bez bólu. W naszych gabinetach oferujemy pełen zakres świadczeń ogólnostomatologicznych (stomatologia dorosłych), w tym także endodoncji oraz protetyki. Staramy się, aby zabiegi przebiegały z użyciem znieczulenia w miłej i bezbolesnej atmosferze. Pacjentom trudnym i obarczonym dentofobią oferujemy gaz rozweselający (sedacja wziewna), która uznawana jest za najbezpieczniejszą formę uspokojenia i znieczulenia pacjenta w stomatologii. W naszych gabinetach szczególnie mile widziani są najmłodsi pacjenci. Stomatologia dziecięca (pedodoncja) jest kolejną dziedziną leczenia, która jest dostępna w naszej ofercie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Państwa pociechy mogą czuć strach przed pierwszą wizytą, dlatego oferujemy bezpieczne i skuteczne leczenie zębów oraz doświadczony zespół, który podchodzi z troską do swoich pacjentów. W przypadku leczenia dzieci świetnie sprawdza się sedacja wziewna. Tym samym dentysta dla dzieci nie będzie się kojarzyć z bólem, a najmłodsi chętniej będą dbać o zęby i codzienną higienę jamy ustnej. W ramach naszych specjalizacji oferujemy także leczenie wad zgryzu, w naszym zakresie znajduje się zarówno ortodoncja dziecięca jak i ortodoncja dorosłych. Powinniśmy pamiętać, że leczenie wad zgryzu powinno się rozpocząć jak najszybciej – to gwarantuje szybkie uzyskanie pożądanych efektów. Lekarz konsultujący przedstawi Państwu indywidulany plan leczenia dobierając właściwe rozwiązanie dobierając odpowiedni aparat ruchomy lub aparat stały. Leczenie nawet u dojrzałych osób także jest możliwe i kończy się sukcesami i pięknym uśmiechem – wystarczy tylko umówić się na wizytę! Nasz stomatolog przygotuje plan leczenia, który będzie obejmować ochronę zębów, wypełnienie ubytków oraz wybór odpowiedniego aparatu pod Państwa potrzeby. Leczenie w naszych gabinetach zawsze przebiega w miłej atmosferze – zachęcamy i zapraszam do pierwszej wizyty!

Lek. Dentysta Renata Sznajder